Společnost Transform a.s., Lázně Bohdaneč

ImageV Lázních Bohdaneč má od roku 1992 své sídlo akciová společnost Transform, která se zabývá zpracováním - recyklací plastových odpadů z komunálních i průmyslových zdrojů. Jedná se o závod na efektivní využití odpadů, které dříve končily bez užitku na skládkách.

V současné době Transform odebírá plasty z mnoha obcí a měst a to nejen z okolí Pardubic ale i z míst značně vzdálených. Je to důkaz odpovědného ekologického myšlení a aktivního přístupu lidí, kteří jsou v nich za odpady odpovědni. Kvalita jednotlivých dodávek se značně liší. Někde je odpad tříděn na dotřiďovacích linkách, odjinud je dodáván přímo ze sběrových nádob. Z těchto odpadů po pečlivém vytřídění a další úpravě Transform vyrábí řadu kvalitních praktických výrobků jako například: plastová zatravňovací dlažba, plastové chodníky, zahradní obrubníky, plotovky, plotové sloupky, prkna, přepravní palety, kabelové a odvodňovací žlaby, protihlukové stěny a plastové desky pro stavebnictví a zemědělství.

Největší předností těchto výrobků je mimořádná odolnost proti povětrnostním vlivům a výborné mechanické vlastnosti které oceňují tisíce spokojených zákazníků.

Transform více než 25% své produkce úspěšně exportuje zejména do zemí Beneluxu, Itálie, Německa, Polska, Slovenska, Maďarska a dalších států.

Transform je spoluvlastníkem podniku s obdobným předmětem činnosti na Slovensku - akciové společnosti TRANSFORM RECYKLING, a.s. se sídlem v Žiaru nad Hronom.

Transform Lázně Bohdaneč je certifikován jako „Odborný podnik pro nakládání s odpady“. Je členem:

 

Image_2